Advert

TERME MÜFTÜLÜĞÜ DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISINDA GÜNDEM 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ OLDU.

Terme genelindeki tüm camilermizde 13 Temmuz Cuma günü ise Cuma namazı öncesi bütün şehitlerimizin aziz ruhlarına ‘Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Programı’ yapılarak program sonunda okunan hatm-i şerifin duası yapılacak.

TERME MÜFTÜLÜĞÜ DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISINDA GÜNDEM 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ OLDU.
Haberin galerisi için tıklayın!

Latif DEMİR-Terme/SAMSUN

       2018 Yılı Temmuz ayı Din Görevlileri Aylık mutat  toplantısı 12.07.2018 Perşembe günü Müftülük toplantı  salonunda İlçe Müftülük Übe Müdürü Harun ER  Başkanlığında  gerçekleşti.

       Toplantıya, İlçe Müftük Şübe Müdürü, Murakıp Kurtca YAMAN ve VHİK  memuru ve Hizmetli Musa ATİK ve Kur’an Kursu Öğretmenleri, İmam Hatip ve Müezzin kayyımlar katıldı.

       Şübe Müdürü Harun ER, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla Terme’de gerçekleştirilecek olan etkinlikler hakkında Din Görevlilerine  bilgi verdi.

         FETÖ'nün hain darbe girişiminin ikinci yılı olan 15 Temmuz'da, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Türkiye genelinde "Ezanları Susturan Darbelerden Darbeleri Susturan Salâlara" şiarıyla çeşitli programlar düzenlediğine dikkat çeken Harun ER, Din Görevlilerinden görev yerlerinde bu programların gerçekleştirilmesi konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi. Özellikle okunması gereken hatimlerin bitmediyse bitirilmesini ve Cuma günü bütün Camiilerde ve Kur’an Kurslarında proğram yapılmasını dile getirdi.

     Terme’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”dolayısı ile yapılacak olan programlar ise şunlar;

-Terme genelindeki tüm camilerde 13 Temmuz Cuma günü ise Cuma namazı öncesi bütün şehitlerimizin aziz ruhlarına  ‘Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Programı’ yapılarak program sonunda okunan hatm-i şerifin duası yapılacak.

 -Yine 13 Temmuz Cuma günü Terme’deki tüm Yaz Kur’an Kurslarında “Şehitlerimizi Anma Özel Programı” gerçekleştirilecek.

-15 Temmuz Pazar  günü ise akşam saat 20.00’den itibaren Terme Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanında 15 Temmuz Şehitlerini anma programı gerçekleştirilecek.

-15 Temmuz gecesi tüm cami ve minarelerin ışıkları sabah namazına kadar açık bırakılarak,15 Temmuz Pazar’ı 16 Temmuz Pazartesi’ne bağlayan gece 00.13’de tüm Türkiye’de olduğu gibi Terme’deki  camilerden de eş zamanlı salalar okunacak.

Toplantı diğer konuların görüşülmesi ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyanet İşleri Başkanlığı Resmen Cumhurbaşkanlığına Bağlandı
Diyanet İşleri Başkanlığı Resmen Cumhurbaşkanlığına Bağlandı
Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu hizmete girdi
Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu hizmete girdi