Advert

Din görevlilerine Karalama Çamur atma

Din görevlilerine Karalama Çamur atma

Diyanet İşleri Başkanlığı, bugün bazı medya organlarında Kocaeli'nin Körfezilçesinde bir köpeğin bir müezzin tarafından öldürüldüğüne dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını, söz konusu üzücü olayın failinin Başkanlıkta görev yapmadığını bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamada, bugün bazı medya organlarında Kocaeli'nin Körfez ilçesinde bir köpeğin Başkanlık personeli bir müezzin tarafından öldürüldüğüne dair haberlerin yayınlandığı belirtilerek, "Sözkonusu üzücü olayın faili Başkanlığımıza bağlı bir görevlimiz değildir. Haberlerde 'müezzin' olduğu iddia edilen kişinin müezzin olduğu bilgisi de gerçeği yansıtmamaktadır. Bu vesile ile şunu ifade edelim ki; bütün canlılar bir gaye için yaratılmıştır ve her canlı varlık alemindeki düzenin bir parçasıdır. İnsanın temel sorumluluklarından biri de bütün unsurlarıyla bu ahengi korumaktır" denildi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: 

"Peygamber Efendimiz (s.a.s.) 'Dilsiz hayvanlar hakkında Allah'tan korkunuz' buyurarak tıpkı insanlar ve diğer varlıklar gibi hayvanların da hakları olduğunu ve korunması gerektiğini asırlar öncesinden bütün insanlığa ilan etmiştir. Elbette can taşıyan her varlığın en tabii ve dokunulmaz hakkı yaşama hakkıdır. Dolayısıyla hayvanlara işkence edilmesi İslam'ın asla tasvip etmediği insanlık dışı bir tutumdur. İslam ahlakı ve inancına göre herhangi bir canlıyı haksız yere öldüren ya da ona eziyet eden kişi ahirette bundan hesaba çekilecektir. Nitekim yüce dinimiz İslam'ı tanımlayan en özlü ifade 'yaratana itaat ve yaratılanlara merhamet etmek'tir." 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyanet İşleri Başkanlığı Resmen Cumhurbaşkanlığına Bağlandı
Diyanet İşleri Başkanlığı Resmen Cumhurbaşkanlığına Bağlandı
Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu hizmete girdi
Türkiye Diyanet Vakfı Antalya Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu hizmete girdi